top of page

pá 25. 3.

|

Ráj pod Ralskem, Srní potok u Mimoně

Tanec ženských archetypů - Amazonka

Roztanči své archetypy, potkej své vnitřní bohyně! Série čtyř tanečních seminářů pro ženy, které se chtějí seznámit se světem archetypů a jejich funkcí (a občas také dysfunkcí) v psyché žen.

Registration is Closed
See other events
Tanec ženských archetypů - Amazonka
Tanec ženských archetypů - Amazonka

Čas a místo

25. 3. 2022 18:00 – 27. 3. 2022 16:00

Ráj pod Ralskem, Srní potok u Mimoně, Srní Potok 5, Mimoň 47124, http://www.rajpodralskem.cz

O události

Roztanči své archetypy, potkej své vnitřní bohyně! 

Protanči se základními ženskými psychickými vzory – archetypy Amazonky, Partnerky, Matky a Vědmy. 

Seminář je vhodný pro ženy, které si přejí poznat svět archetypální ženské psychologie prostřednictvím tance a hudby. Budeme pracovat se čtyřmi základnímy archetypálními strukturami ženské osobnosti - Amazonkou, která je vzorem pro ženskou autonomii a samostatnost, Partnerkou, ze které pramení ženina schopnost být ve vztahu s mužem - v rámci tohoto semináře budeme pracovat i s mužskými archetypy, Matkou, ve které je uložena ženina schopnost pečovat a podporovat druhé a Vědmou, která zprostředkovává kontakt s ženskou moudrostí, intuicí a nadosobní rovinou vědomí a existence.

Seminář nevyžaduje žádné taneční zkušenosti - budeme vycházet z jednoduchých pohybů o pro počáteční rozhýbání psychofyzické energie, část tance bude prožitková. Součástí semináře budou lekce jógy s prvky cvičení L. Mojžíšové, taneční hry a konstelace,  rituální cesta vědomého tance, meditace, introspekce a sdílení. V rámci přípravy na seminář si zpracujete svůj archetypální profil dle postupů hlubinné psychologie.

 

Amazonka

25.3. - 27.3. 2022

Setkání v čase blízkém jarní rovnodennosti a probouzející se přírody

Živel:  Oheň

Témata: záměr, nezávislost, individualita, autonomie, kondice, projevení tvořivosti, dosahování cílů, ženská celistvost sama v sobě, mystéria menstruačního cyklu a kruhu archetypů, ženská společenství

Partnerka

27.5. - 29. 5. 2022

Setkání v čase vlahých májových dešťů a jarního rozpuku ke zkušenostem partnerství mezi mužem a ženou

Živel: Voda

Témata: emoce, cítění, citová pouta, vášeň, láska, sexualita, odpovědnost za vztahy, odevzdání se vs. autonomie, sebepéče, sebeláska, plynutí, naladění, hloubka

Matka

19.8. – 21.8. 2022

Setkání v čase kdy letní slunce hřeje, ale už nepálí, v čase dožínek a oslav úrody ke zkušenosti mateřství

Živel: Země

Témata: rodičovství, mateřství, plodnost, schopnost rodit, pečovat a dát ze sebe vs. sebeomezení, podpora vs. potřeba být podporována, růst, zrání, pochopení pro druhé i sebe, růst skrze archetypy Amazonky, Partnerky a Matky k archetypu Vládkyně.

Vědma

28.10. – 30.10. 2022

Setkání v čase mlh a padajícího listí ke zkušenosti ženského zrání, spirituality a stárnutí

Živly: Země a Vzduch

Témata: spojení s nadosobním  zdrojem moudrosti, vědomého ženství a ženské spirituality, archetypy babičky, vědmy, čarodějky a léčitelky, světlé a temné ženství, práce se stíny a celým kruhem archetypů

Provází:  Jiřina Macháčková, Jana Klímová, jóga Aňa Vomáčková

Cena jednotlivých seminářů je 2000 Kč/seminář (lektorné) a 1900 Kč (ubytování a plná penze převážně z lokálních surovin - volitelně vegan/vegetarián/občas masitá volba). Při registraci na všechny 4 semináře je lektorné 6000 Kč, 3000 splatné před prvním seminářem, další 3000 před třetím seminářem.

O průvodkyních:

Jiřina Macháčková - tanec je její vášní přes dvacet let. Tehdy  objevila orientální tanec, který v posledních dvanácti letech příležitostně i lektoruje. Taneční vášeň dále rozvíjela v rámci seminářů osobního rozvoje - především transovní a intuitivní vyjádření tancem při holotropním dýchání a tantrickém výcviku. Jako facilitátorka i na osobní úrovní pracuje s rozšířenými stavy vědomí (holotropní dýchání, regresní terapie, šamanská praxe) a dlouhodobě se věnuje transpersonální a hlubinné psychologii. Tanec vnímá vnímá jako jeden z úžasných nástrojů sebepoznání a sebevyjádření - proto prošla výcviky pro práci s vědomým tancem - Loona Dance Academy Lucie Kupcové a Conscous  Dance Journeys Guye Barringtona - aby mohla pomocí tance provázet ženy laskavou a jemnou cestou sebepoznání, uzdravování a růstu.  ŽIje přes třicet let v dlouholetém parnerství a je matkou třem dětem. 

Jana Klímová  - provázím ženským tanečním konceptem Loona dance a věnuji se ženským tanečně-prožitkovým večerům. Mé srdce si přitáhly novodobé rituály pro ženy. Provázím předporodním rituálem, oslavou narození a rituálem uzavírání kostí. Jsem partnerkou a mámou dvěma dětem. Tanec je pro mě způsob bytí, vyjádření sebe sama a léčivá medicína.

Sdílet událost

bottom of page