top of page

čt 21. 10.

|

Ráj pod Ralskem

Kambo kruh

Ceremonie s amazonskou medicínou kambo

Registration is Closed
See other events
Kambo kruh
Kambo kruh

Čas a místo

21. 10. 2021 9:00 – 12:00 EDT

Ráj pod Ralskem, Srní Potok, 471 24 Mimoň, Česko, http://www.rajpodralskem.cz

O události

KAMBÔ CEREMONIE

Posvátná medicína z Amazonie

Kúra kambô je tradiční léčebnou metodou, kterou používá mnoho kmenů z deštných pralesů horní Amazonky po tisíciletí. Skrz pokožku je při něm do lymfatického systému zaveden sekret z kůže jedné z největších  žab – rosničky listovnice dvoubarvé (lat. Phyllomedusa bicolor).  Kambô je považováno za jeden z nejsilnějších a nejpřirozenějších způsobů, jak posílit imunitní systém člověka a očistit tělo od nežádoucích látek na fyzické rovině i od toho, co nám neslouží na psychické úrovni. Medicína  kambô nás spojuje s naším srdcem a naší vnitřní moudrostí. Může přinést povědomí o příčinách emocionálních konfliktů a může nám ukázat naše destruktivní vzorce myšlení a chování. Když budeme pravidelně pracovat s kambem, budou naše bloky systematicky odstraňovány. Pralesní medicína kambô nám tak může pomoci najít rovnováhu a spojuje nás s přirozeným tokem života.

Použití, vědecké zkoumání a účinky

Kambô je používáno domorodými kmeny hlavně:

 • před lovem (pro zvýšení rychlosti a vytrvalosti)
 • jako lék (proti zánětu, infekcím, žluté zimnici, malárii, kousnutí hadem, ...)
 • k odstranění „panemy“ (prokletí neúspěšného lovce). Panema znamená smůlu. Šíří se negativní myšlenky, smutek a život se zdá být proti dotyčnému. Jako by člověk byl obklopen temným mrakem.

V polovině osmdesátých let provedl první vědecké laboratorní testy sekretu kambô italský farmakolog Vittorio Erspamer (objevitel neurotransmiteru serotoninu). Podařilo se mu identifikovat některé peptidy, které jsou odpovědné za pozitivní účinky na lidský organismus. Od té doby se několik farmaceutických společností snaží odhalit tajemství této amazonské medicíny. Byl již proveden intenzivní výzkum, izolace a syntéza řady peptidů.  Existuje více než 70 patentů na substance na bázi kambô sekretu. Peptidy jsou v lékařské oblasti stále důležitějšími látkami díky své vysoké specificitě a biologické aktivitě. Na rozdíl od jiných farmaceutických agens mohou pronikat hlouběji do tkání a produkty jejich metabolické degradace jsou obvykle netoxické. Charakteristiky peptidů obsažených v kambu pokrývají širokou škálu možných aplikací: od léčby Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, zánětů, depresí, migrény, boreliózy, revmatismu, oběhových poruch, cévní nedostatečnosti, orgánových nemocí, kožních chorob, problémů s plodností u žen a mužů, po léčbu AIDS, hepatitidy, rakoviny atd.

Ačkoli se zdá, že kambô může být všelékem, je třeba zdůraznit, že tradiční aplikace kambô nefunguje pro všechny stejným způsobem. Výsledek léčby se může u jednotlivých osob velmi lišit. Účinek se může různit i při jednotlivých aplikacích u téhož člověka a výsledky závisí také na intervalech aplikace. Přestože řada lidí uvádí pozitivní účinky  již po první aplikaci, opakovaná sezení vedou k práci s hlubšími a hlubšími úrovněmi. Kambô je někdy označováno za „žabí jed“, ale v sekretu obří rosničky nebyla zatím detekována  žádná toxická látka. Kambô neobsahuje žádné psychedelické složky a nezpůsobuje halucinace. 

PŘÍPRAVA NA CEREMONII 

Když pracujeme s kambem, není to tak, že by účastníci sezení byli ve výlučně pasivní pozici, na kterou můžeme být zvyklí jako pacienti léčení konvenční medicínou. Vlastní proces můžeme kladně ovlivnit a důležitá je i úspěšná integrace. V přípravě na obřad je vhodné provést introspekci potřeby, která nás přivedla ke kambô medicíně. Dostáváme se tak do kontaktu s našimi hlubšími úrovněmi. Synergické efekty působení medicíny můžeme zvýšit, když k setkání s kambem přístupujeme otevřeně, a necháme se unášet procesem s důvěrou. 

 • Před sezením nejezte pevnou stravu (nebo polévky a smoothies) po dobu 10 hodin. Pijte pouze vodu nebo lehké bylinné čaje bez sladidel 
 • Ve dnech před léčbou (2–3) jezte pouze lehké a čerstvé jídlo. Vyvarujte se průmyslově zpracovaných produktů, cukru a tuků. 
 • Před sezením s kambô nepijte nadměrné množství tekutiny. 
 • Nepožívejte alkohol nebo jiné omamné látky po dobu nejméně 24-48 hodin před nebo po kambô sezení.   

LÉČENÍ 

Vlastní sezení začneme úvodním rozhovorem, ve kterém se soustředíme na váš záměr pro kambô sezení. Poté je třeba vypít dva litry vody. Pro aplikaci sekretu se ve většině případů vytváří rozžhavenou větvičkou na pokožce v horníčásti paže mezi 3 až 5 malými rankami (asi 3-4 mm v průměru)  – „branami“. Většina lidí popisuje tento proces jako málo nebo snesitelně bolestivý, protože je ovlivněna pouze svrchní vrstva kůže. Potom se na tyto brány aplikuje sekret kambô ve tvaru malých globulí a látky vstupují do lymfatického systému, odkud mohou rozvinout svůj účinek. Při prvním sezení je na začátku zvlhčena kambô sekretem pouze jedna brána a čeká se na případnou alergickou reakci. Poté je sekret aplikován na zbývající brány, aby se dosáhlo plného účinku. Následující proces čištění nastupuje rychle a je obvykle doprovázen vlnou tepla která stoupá přes horní část těla do hlavy. Pak se objeví nevolnost a toxiny jsou z těla odstraněny zvracením dříve vypité vody. Čištění může probíhat jak na fyzické, tak na emocionální a energetické úrovni. Kromě zvracení se velmi často projevuje třes a silné pocení, někdy se tělo chce vyprázdnit střevy. Mohou se objevit intenzivní emoce, jako je smutek, agresivita nebo radost. Kambô účinkuje velmi rychle a intenzivně. Nepříjemná fáze obvykle končí po 20–40 minutách. Po dokončení čištění se rychle zotavíte. Zbylý sekret se potom omyje z kůže vlhkým papírovým ručníkem a brány jsou ošetřeny „Sangre de Drago“, mízou dračího stromu, tzv. dračí krví. Zakrývá brány latexový filmem a podporuje hojení ran. Mnoho lidí po sezení cítí potřebu odpočívat. Po tomto přibližně půlhodinovém odpočinku se cítíte oživeně a uvolněně. Někdy je pozitivní účinek kambô medicíny pociťován ihned, plný efekt je obvykle dosažen v následujících dnech. Doporučuje se, abyste si ve dnu sezení nic dalšího neplánovali, integrace si může vyžádat svůj čas. „Brány“ – místa aplikace – zůstávají nějaký čas po ceremonii zřetelné.  Doba jejich hojení závisí na typu a barvě pokožky.   

KONTRAINDIKACE

Jsou lidé, pro které není kambô medicína vhodná. 

Hlavní kontraindikace jsou: 

 • vážné problémy se srdcem
 • Addisonova choroba, aneurisma nebo krevní sraženiny
 • prodělání cévní mozkové příhody, krvácení do mozku nebo transplantace orgánu 
 • užívání léků na nízký krevní tlak 
 • předchozí či aktuální vážné problémy s duševním zdravím (kromě deprese, PTSD a úzkostí) 
 • podstupování chemoterapie nebo radioterapie včetně 6 týdnů poté
 • těhotenství či jeho pravděpodobnost a kojení dítěte mladšího 6 měsíců 
 • těžká epilepsie 
 • období rekonvalescence po absolvování velkého chirurgického zákroku
 • absolvování klystýru, terapie tlustého střeva nebo jakéhokoli detoxu na bázi vody během 3 dnů před sezením 
 • věk pod 18 let 

PRŮVODCE

Kambô ceremonii bude provázet Michael Riegler. Je certifikovaný kambô praktik s certifikátem IAKP a žije poblíž Vídně v Rakousku.  Původně je vzdělaný v technické profesi, jeho zájmy se  však brzy začaly přesouvat do jiných oblastí. Po řadě výcviků (např. systemická individuální, párová a rodinná terapie na IFW Německo, Grof Transpersonal Training v EU / USA nebo psychosyntéza ve Švýcarsku) se od roku 2016 jeho největší vášní stala práce s medicínou kambô a facilitace holotropního dýchání.

Podrobnější informace k medicíně kambô - německy a anglicky - michael@kambô.wien or WhatsApp +43 699 1172 8500

Další informace k medicíně lze získat z tohoto článku v magazínu Legalizace https://magazin-legalizace.cz/kambo-medicina-nebo-jed/

Cena kambô ceremonie 90 EURO.  

Sdílet událost

bottom of page